Yüzme Havuzu Tasarım Fikirleri

Yüzme Havuzu Tasarım Fikirleri

Bahçe Havuz Tasarımları

Eğimli bir arazi üzerinde yer alan bu bahçe, havuz alanı ve oturma alanı olarak iki farklı kademede tasarlanmıştır. Havuzun bir kenarı açık bar olarak kullanılacak şekilde zekice düzenlenerek, bahçe içerisinde alternatif kullanım alanları yaratılmıştır. Havuz ile oturma alanını birbirine bağlayan bahçe duvarının bir bölümü doğal taş ile kaplanarak şelale özelliği eklenmiştir.

1000 metrekarelik bu bahçe örneği, duvarlarla ayrılmış açık hava mekanlarına sahiptir. Uzun ve dar bir alana sahip bahçe içerisinde yer alan havuzun hemen devamında, yemek alanı ve bir açık hava mutfağı bulunur. Kırmızı mavi renklerde dekore edilmiş bu bahçe, su sesi eşliğinde yemek yemek veya havuzun tadını çıkarmak için harika bir tasarıma sahip.

Yukarıdaki yüzme havuzu, su içerisindeki kırmızı jakuzisi ve yüzen adım taşları ile öne çıkıyor. Kırmızı mozaiklerle kaplı spa havuzuna ulaşmak için ise biraz ıslanmak gerekiyor. 🙂

Modern bir tasarıma sahip bu küçük havuz örneği, yüzen basamakları ve harika aydınlatması ile öne çıkmaktadır. Fıskiyeleri ve canlı aydınlatması ile havuz, bahçenin odak noktasını oluşturur.

Toprak renginde doğal taşlar ve mozaik karolarla kaplı bu havuz, doğal çevresi ile bütünleşen zengin bir görünüme sahip. Duvardaki testilerden havuza dökülen su, havuz tasarımına dekoratif bir hava katıyor.

Yukarıdaki modern bahçe örneği, havuzun geometrisini vurgulayan peyzajı ve çevre düzenlemesi ile harika bir tasarıma sahiptir. Havuzun köşesinde bir spa havuzu ve yükseltilmiş güneşlenme alanının altından akan bir havuz şelalesi bulunmaktadır. Bu, su sesi eşliğinde güneşlenmenin yanı sıra konukların havuza girmeden önce ayaklarını şelaleye sokmalarını sağlamaktadır.

Mavi seramik fıskiyelere sahip süs havuzu ve yüzme havuzunun kesişiminde yer alan adım taşları, kullanıcıyı doğrudan verandaya yönlendirmektedir.

Şık ve modern bu küçük yüzme havuzu, aydınlatması sayesinde geceleri de kullanılabilmektedir.

Açık hava şöminesi ve şelalesi ile bu keyifli bahçe tasarımında, spa havuzu ve yüzme havuzu ahşap bir köprü ile birbirinden ayrılmaktadır.

Eğrisel formlu bu yüzme havuzu cam mozaik kaplamaya sahiptir. Sığ havuz bölümünde yer alan oturma alanları spa özelliği taşımaktadır.

Havuzun ön tarafında yarım daire şeklinde yükseltilmiş bir spa havuzu yer alır. Bu taş oturma alanı geceleri led aydınlatması ile canlı bir odak noktasına dönüşmektedir.

Fransız kırsalından ilham alınarak tasarlanmış evin dış mekan tasarımı eğrisel hatlara sahiptir. Eğrisel formlu havuzun çevresinde doğal taş kaplama ve yapay çim kullanılmıştır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tr_TRTürkçe